ثبت برند

مزایای ثبت برند در ایران

مزایای ثبت برند در ایران

ثبت برند در ایران چه مزایایی دارد ؟

قانونی شدن

مهم ترین مزیت و ویژگی که ثبت برند برای شما دارد این است که با ثبت آن در مقابل قانون شناخته میشوید یعنی وقتی شما برند خود را به ثبت برسانید می توانید از افرادی که از برند شما به طور غیر قانونی استفاده می کنند شکایت کنید و آنها را مجبور به عوض کردن اسم و لوگو نمایید و هیچ کس حق تقلید و استفاده از علامت شما را ندارد و می توانید با خیالی آسوده به فعالیت و تجارت خود بپردازید .

ایجاد تمایز

ثبت برند علاوه بر شما برای مشتریان هم سودمند است ؛آنها می توانند براحتی محصول وخدمات شما را پیدا واز آن استفاده نمایند که این امر باعث می شود که شما هرچه بیشتر به نیازهای مشتریان دست پیدا کنید وبدانید بر چه اساسی به سراغ برند شما می آیند و باعث انتخاب مشتری از برندتان می شود و همچنین با افزایش کیفیت و تطبیق آن محصول با خواست مخاطب می توانید سهم بیشتری در بازار پیدا کنید.

بازیابی

اساس کار بازاریابان شناساندن و به شهرت رساندن محصول یا خدمات مورد نظر است که اصولاٌ این امر بدون ثبت برند و لوگو قابل اجرا نمی باشد و شدنی نیست.

نمایندگی

حق امتیاز ؛ یکی دیگر از مواردی است که مشوقی برای ثبت برند تجاری می باشد، این کار باعث اجازه استفاده برای اشخاص ثالث نیز می شود ؛ به همین منظور شما می توانید حق امتیاز علامت خود را به افراد و شرکت های دیگر واگذار کنید تا هم به اعتبار شما کمک کند و هم یک منبع درآمد مستقل بدون هزینه برای شما باشد.

ایجاد دارایی

اگر برندی که انتخاب کرده اید بتواند در بازار شرکت پیدا کند ، به تنهایی می تواند یک دارایی ارزشمند به شمار رود و در آینده می توانید آن را به فروش برسانید و یا افرادی به نشانه ی اعتبار از آن استفاده کنند تا برندشان شناخته تر شود و درآمدی مناسب برای شما ایجاد کند.

وام و سرمایه

یک برند ثبت شده می تواند اعتباری در مقابل دولت ، بانک ها و سرمایه گذاران باشد ، می توانید با این کار وام یا سرمایه گذار برای خود پیدا کنید که باعث می شود قانون شما را به رسمیت بشناسد و همین امر باعث اطمینان و قابل اعتماد بودن تجارت شما برای بانک ها و سرمایه گذارها می گردد.

ثبت برند در ایران

شرایط ثبت برند در ایران چیست ؟

1- مجوز برای اشخاص حقوقی در صورت تولیدی بودن : ارائه ی جواز تاسیس با پیشرفت بالای 30% ویا پروانه ی کسب یا جواز کسب تولیدی و یا مجوز فعالیت از سازمان غذا و دارو و یا صنف یا اتحادیه مربوطه به نام شرکت یا مدیرعامل .

در صورت توزیعی بودن : ارائه ی پروانه یا جواز کسب توزیعی همراه با جواز تاسیس با تولید بدون کارخانه به نام شرکت یا مدیرعامل

2- مجوزبرای اشخاص حقیقی در صورت تولیدی بودن :  ارائه ی جواز تاسیس با پیشرفت بالای 30% ویا پروانه ی کسب یا جواز کسب تولیدی و یا مجوز فعالیت از سازمان غذا و دارو و یا صنف یا اتحادیه مربوطه به نام خود شخص .

در صورت توزیعی بودن : ارائه ی پروانه یا جواز کسب توزیعی همراه با جواز تاسیس با تولید بدون کارخانه به نام خود شخص

3- در صورت داشتن سایت و یا فعالیت اینترنتی : ارائه ی جواز کسب از اتحادیه ی کسب و کارهای مجازی و ارائه ی اینماد( (E NAMAD

4- در صورت فعالیت بازرگانی (صادرات ): ارائه ی کارت بازرگانی و نامه ی تاییدیه از گمرک برای کالاها و خدمات .

5- در صورت فعالیت بازرگانی ( واردات) : ارائه ی کارت بازرگانی و برگه ی قرارداد با شرکت خارجی برای ارائه ی کالاها و خدمات .

6- در صورت فعالیتهای خدماتی ( پیمانکاری – آموزش – مشاغل خانگی ) : ارائه ی مجوز از صنف و اتحادیه ی مربوطه .

7- تمام اشخاص حقیقی و حقوقی علاوه بر مجوز در صورت داشتن کالا و لاتین بودن برند درخواستی؛ ارائه ی کارت بازرگانی الزامی میباشد ،همچنین تمام اشخاص حقیقی و حقوقی در صورت داشتن خدمات بدون ارائه ی کالا؛ مجاز به ثبت برند لاتین به هیچ عنوان نمیباشند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *